czwartek, 30 lipca 2015

KROKODYL MAKS - K. Terlecka, A. Szymańda-Kotas


Dziś mam coś dla maluchów - dwie ilustrowane książeczki o sympatycznym krokodylku Maksie i jego przygodach.

KSIĄŻKA 1 - KROKODYL MAKS I URODZINOWA ZAGADKA
Krokodyl Maks ma urodziny. Niestety zapodziały mu się gdzieś świeczki na tort i wszędzie ich szuka, żeby uratować swoje święto.
Prosta, zabawna historia, posiadająca wartości edukacyjne. Razem z Maksem dzieci nieustannie będę coś liczyć (od 1 do 10), a także dowiedzą się, że nie należy nigdy wątpić w przyjaciół.

KSIĄŻKA 2 - KROKODYL MAKS NA CZEKOLADOWEJ WYSPIE
Krokodyl Maks był kiedyś najmniejszym zwierzakiem świata, ponieważ jadł tylko czekoladę. Wybrał się na Czekoladową Wyspę, gdzie nawet deszcz był z czekolady. Zwierzaka w końcu bardzo rozbolał od nadmiaru słodkości i nie mógł już więcej na nie patrzeć. Zaczął jeść warzywa, owoce oraz inne dania we wszystkich kolorach tęczy i wreszcie zaczął rosnąć.
Podczas lektury prostej historyjki dzieci uczą się nazw kolorów oraz zasad zdrowego odżywiania.

Książki z serii "Krokodyl Maks" polecam dzieciom w wieku 3-4 lata. Przy okazji lektury poćwiczymy z nimi liczenie, nazywanie kolorów, produktów spożywczych oraz pytanie dziecka o wiek oraz wytłumaczymy maluchowi, dlaczego nie można przesadzać z jedzeniem słodyczy. Mojemu synkowi (wiek 3,5) przypadły do gustu i chętnie bawił się z krokodylkiem Maksem podczas lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz