poniedziałek, 27 lipca 2015

ODKRYWAJĄC TAJEMNICE - Lisa Renee Jones

Chciałabym przedstawić Wam swoje wrażenia po lekturze książki Lisy Renee Jones "Odkrywając tajemnice". Powieść jest trzecią częścią cyklu "Inside Out", więc zanim skupię się na jej treści, przybliżę Wam krótko fabułę całej serii.

Z cyklu "Inside Out" ukazały się do tej pory trzy powieści:
1. "Gdybym była Tobą"
2. "Mroczne pragnienia"
3. "Odkrywając tajemnice"


Nauczycielka angielskiego, Sara, odnajduje pamiętniki nieznajomej kobiety, Rebeki. Intryguje ją ich pełna pikantnych opisów gorących uniesień i seksualnych doznań treść. Z zapartym tchem i pełną fascynacją czyta o przygodach Rebeki i jej anonimowego kochanka. 
Sara koniecznie pragnie poznać dalszy ciąg historii Rebeki. Trafia do galerii sztuki, w której pracowała dziewczyna. Szybko udaje jej się zaimponować charyzmatycznemu właścicielowi galerii (Markowi) i zdobyć posadę zaginionej Rebeki. Sara poznaję również intrygującego, tajemniczego i niedbającego o konwenanse malarza, Chrisa. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że tym samym wkracza do świata, który całkowicie odmieni jej życie.

Seria "Inside Out" wciąga od pierwszych stron. Narracja prowadzona jest płynnie, a tempo akcji utrzymuje stały poziom, nie pozwalając czytelnikowi na nudę. Język powieści jest przystępny w odbiorze, fabuła intryguje, a bohaterów nie tak łatwo przejrzeć, jakby się to wydawało na początku.

Warto zaznaczyć, że seria "Inside Out" nie jest erotykiem z elementami fabuły, ale wciągającym romansem z wątkiem kryminalnym i kilkoma gorącymi scenami, które nadają treści pikanterii. Dzięki temu poza seksem, mamy tu sporo akcji i zagadek, które trzeba rozwiązać. Tajemnice towarzyszą nam na każdy kroku podczas lektury: tajemnicza Rebeka, jej anonimowy kochanek oraz intrygujące pamiętniki, zaginięcie przyjaciółki Sary oraz tajemnice samych bohaterów, którzy powoli odkrywają przed sobą i przed czytelnikami fragmenty własnej duszy. Autorka bardzo dobrze dawkuje informacje i niczego nie podaje wprost, a rozwiązanie jednej zagadki sprawia, że natychmiast pojawia się kilka nowych pytań. Lisa Renee Jones zmusza tym samym czytelnika, aby ruszył głową i spróbował odpowiedzieć na pytania:
* Co się stało z dziewczyną, dzięki której pamiętniki Rebeki trafiły w ręce Sary?
* Gdzie podziewa się sama Rebeka?
* Który z mężczyzn był jej anonimowym kochankiem?
* Kto pomoże Sarze odkryć prawdę, a kto zagraża dziewczynie?

Bohaterowie są świetnie wykreowani - mroczni, władczy, przystojni mężczyźni, których niełatwo przejrzeć oraz niewinna, ale również niegłupia, potrafiąca postawić na swoim i zrezygnować z życia w luksusie dziewczyna. Pojawiają się tu również zawistne i gotowe na wszystko kobiety, które walczą o to, co jakimś cudem zyskały, albo o to, co utraciły.

Chciałabym zachęcić Was do lektury całej serii, więc muszę uważać ze zdradzaniem fabuły trzeciego tomu. Napiszę zatem tylko, że na Sarę czeka wiele niespodzianek: wyjedzie do Paryża z Chrisem, pozna kobiety z jego przeszłości i będzie musiała stawić im czoła. Zostanie okradziona oraz oskarżona o zabójstwo Rebeki, a jej liczne próby odnalezienia przyjaciółki nie przyniosą żadnych rezultatów. Na dodatek wyjdzie na jaw kilka sekretów Chrisa. Jak sobie z tym wszystkim poradzi dziewczyna? Czy ucieknie z przerażeniem, czy dzielnie zawalczy o miłość? Koniecznie musicie przeczytać :) Według mnie trzeci tom jest najlepszym z całej serii i naprawdę sporo się tu dzieje.

Zdradzę Wam również, że po lekturze świetnie napisanego Epilogu tomu "Odkrywając tajemnice" wiem, że to nie koniec cyklu i wiele się jeszcze wydarzy. Ja już czekam na kolejne części, a Wam polecam całą serię Lisy Renee Jones "Inside Out". Oczywiście zaznaczam, że kierowana jest ona do czytelników 18+

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu PASCAL.

1 komentarz:

 1. Hej,
  Świetna recenzja. Widać, że książka jest ciekawa. Nie typowy Grey...
  Szkoda, że +18

  Zapraszam na recenzje książki Mroczny Sekret.

  Czekam na nn.
  Pozdrawiam Zizi.

  OdpowiedzUsuń