wtorek, 6 października 2015

WSZYSTKO CZEGO PRAGNĘŁA - Barbara Freethy


Tragiczna śmierć młodej, pięknej i pełnej życia studentki Emily Parish rozdziela losy jej trzech przyjaciółek: Natalie, Madison i Laury. Mimo, że wydarzenie to uznano za wypadek, żadna z dziewczyn nie uwolniła się od poczucia winy i straty. Czas nie uleczył ran, ale sprawił, że nabrały dystansu oraz odizolowały się od starych znajomych. Ich drogi życiowe z pewnością nigdy więcej by się nie przecięły, gdyby nie fakt, że dziesięć lat po szalonej i tragicznej w skutkach imprezie studenckiej na listach bestsellerów pojawia się książka nieznanego autora, opisująca ze szczegółami losy Wspaniałej Czwórki (tak podczas studiów nazywano przyjaciółki). Jedna z nich zostaje oskarżona o morderstwo Emily. Czy to prawda, czy jedynie fikcja literacka? Kim jest tajemniczy pisarz? Kto kłamie, a komu można ufać? Dziewczyny będą musiały po latach rozłąki zjednoczyć siły i dowiedzieć się, co naprawdę zdarzyło się w dniu śmierci Emily. Odżyją uśpione wspomnienia, demony z przeszłości powrócą, a ugaszone dawno uczucia zaczną iskrzyć na nowo. 

"Wszystko czego pragnę" to historia, którą czyta się nieprzerwanie od deski do deski, próbując razem z bohaterami ustalić, czy naprawdę doszło do zabójstwa, a jeśli tak, to kto zabił. W całość zagadkowej fabuły wplecione zostały wątki romantyczne i to nie jeden, ale aż trzy: zagrożone małżeństwo Laury, uśpione uczucie Natalie i Cole'a, które odżywa po latach, a także perypetie twardej i nietolerującej odmowy Madison. Całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Akcja posuwa się szybkim tempem. Fabuła książki jest starannie przemyślana, a bohaterowie bardzo dobrze wykreowani. Autorka pokazuje nam, jak ułożyło się ich życie dziesięć lat po śmierci Emily, ale prezentuje również, jacy byli w czasach studenckich. Dzięki temu mamy pełniejsze obrazy postaci, a także lepiej rozumiemy ich zachowania oraz podejmowane decyzje.

Ponieważ nie mogę Wam za dużo zdradzić, aby nie zepsuć przyjemności lektury, pozostaje mi jedynie polecić tę niezwykle wciągającą opowieść o przyjaźni, sekretach i kłamstwach, a także podziękować wydawnictwu BIS za możliwość jej przeczytania :)

WSZYSTKO CZEGO PRAGNĘŁA na lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/263049/wszystko-czego-pragnela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz