sobota, 25 kwietnia 2015

Wybieram ciebie, Wybieram miłość


METRYCZKI

Autor: Molly McAdams
Tytuł:
Wybieram ciebie

Ilość stron: 304
Data wydania: 29-04-2014

Autor: Molly McAdams
Tytuł:
Wybieram miłość

Ilość stron: 272
Data wydania: 27-05-2014

AUTORKA 
Zapraszam na stronę Molly McAdams:
http://www.mollysmcadams.com/about-molly/


 OPIS
Osiemnastoletnia Harper dorastała w bazie wojskowej pod surowym okiem ojca, oficera marines, i marzyła, żeby wyrwać się spod jego rygorystycznej kontroli. Wyjeżdża na uniwersytet jak najdalej od domu, żeby wreszcie żyć własnym życiem i doświadczać rzeczy, o których dotychczas tylko słyszała od chłopaków z jednostki - jej jedynych przyjaciół.
Współlokatorka z akademika wciąga ją w nieznany świat - nowych emocji i nowych uczuć, imprez i przystojnych facetów. Takich jak Brandon i Chase. Obaj są obłędnie seksowni. Obaj są niebezpieczni. I obaj szaleją za Harper.
Harper kocha ich obu i wie, że jej wybór złamie czyjeś serce. Ale nie przeczuwa, jak wielki ból przyniesie jej samej…

NEW ADULT
Powieści "Wybieram ciebie" oraz  "Wybieram miłość" zaliczają się do popularnego nurtu New Adult, do którego wydawnictwo Amber zalicza "powieści o wchodzących w dorosłe życie ludziach (18-25 lat), którzy podnoszą się z tragedii dzięki miłości ukazanej we wszystkich odcieniach: od czułości po płomienny seks".

KILKA SŁÓW ODE MNIE
Książki "Wybieram ciebie" oraz "Wybieram miłość" to jedne z pierwszych pozycji New Adult, które  dane było mi czytać. Są bardzo charakterystyczne dla swojego gatunku: prosty język; nieskomplikowana i dość przewidywalna fabuła; młodzi, niedojrzali bohaterowie, zmagający się z pierwszymi "dorosłymi" problemami, szukający akceptacji w nowym środowisku oraz doświadczający pierwszych uczuć i fizycznych uniesień.
Molly McAdams postanowiła wyjść poza standardowy schemat ONA + ON. W jej powieści mamy typowy trójkąt miłosny - ona jedna i ich dwóch, a co gorsza obaj panowie są wspaniali i seksowni, więc niedojrzała bohaterka nie potrafi zdecydować się na "tego jedynego". Wiadomo jednak, że nie da się trzymać dwóch srok za ogon i w końcu trzeba podjąć trudną decyzję... Brandon czy Chase? Kogo wybierze Harper i jakie będzie to miało konsekwencje? O tym dowiecie się czytając "Wybieram ciebie"oraz "Wybieram miłość".

2 komentarze:

  1. Nie wiem, czy dobrze wnioskuje, ale wydaje mi się, że zapowiada się na tanie romansidło, takie idealne dla nastolatków ale dla dwudziestolatków to chyba niekoniecznie?

    Zapraszam do siebie, ja również piszę o literaturze.

    www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Chociaż główna bohaterka chwilami mnie irytowała to i tak czytałam obie części z wielką przyjemnością :-D

    OdpowiedzUsuń